Tadeusz Mazowiecki w Pruszkowie

8 marca w pruszkowskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z wybitnym mężem stanu, premierem polskiego rządu w latach 1989-1990, Tadeuszem Mazowieckim. Polityk promował swoją najnowszą książkę „Rok 1989 i lata następne”.

Mazowiecki napisał książkę, która jest wyborem listów, zapisów wykładów, przemówień oraz wywiadów i rozmów, między innymi z Teresą Torańską, Jerzym Turowiczem, Wiktorem Osiatyńskim, ks. Adamem Bonieckim.

Tadeusz Mazowiecki podczas pruszkowskiego spotkania odpowiadał na pytania prowadzącego, rozwijając kwestie poruszane w książce. Komentował krytykę transformacji ustrojowo-gospodarczej w Polsce oraz euforię narodową po wygranej NSZZ Solidarność w wyborach parlamentarnych w 1989 roku. Wyjaśnił co skłoniło go do kandydowania na premiera. Omówił także rolę Kościoła w procesie transformacji oraz wyraził swój pogląd na problem braku zainteresowania młodzieży polityką i państwem.

Na zakończenie spotkania Tadeusz Mazowiecki odpowiadał na pytania publiczności. W tym wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz: starosta pruszkowski Elżbieta Smolińska i wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Królikowski.

Źródło fot.: PiMBP w Pruszkowie

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę
Pisarz historyk w bibliotece Pisarz historyk w bibliotece
Efektowna wystawa obrazów Efektowna wystawa obrazów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.