Znicz zremisował z liderem

Znicz Pruszków zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu I ligi z MKS Kluczbork. Gospodarze utrzymali prowadzenie w tabeli.

Po sukcesie w Pucharze Polski, jakim było wyeliminowanie Zagłębia Lubin, przyszedł czas na rozgrywki ligowe. W nich Zniczowi póki co wiedzie się średnio. Po 12. kolejkach pruszkowianie zajmowali 9. miejsce w tabeli. Tymczasem ich rywal, MKS Kluczbork przewodził stawce.

W sobotnim meczu gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w 4. minucie Michała Bigajskiego strzałem w dalszy róg pokonał Michał Kojder. Mecz w kolejnych minutach był wyrównany. Wyrównanie jednak padło dopiero po przerwie. W 61. minucie Daniel Nawrocki oddał skuteczny strzał z kilkunastu metrów. Więcej goli w Kluczborku nie padło. Obie drużyny podzieliły się punktami.

W kolejną sobotę o godz. 18.00 Znicz podejmie Raków Częstochowa. To bezpośredni rywal pruszkowian w walce w środku tabeli.

MKS Kluczbork – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Michał Kojder (’4)- Daniel Nawrocki (’61)
Żółte kartki: Michał Kojder, Mateusz Arian, Łukasz Uszalewski – Andrzej Niewulis, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych

MKS: Krystian Rudnicki – Adam Orłowicz, Mateusz Arian, Paweł Gierak, Łukasz Uszalewski – Rafał Niziołek, Tomasz Swędrowski (66′ Jakub Grzegorzewski) – Wojciech Hober (’81 Krzysztof Wolkiewicz), Łukasz Reinhard (’84 Marcin Tomaszewski), Michał Kojder – Marcin Nowacki
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Michał Kucharski – Michał Glanowski, Andrzej Niewulis (’59 Paweł Tomczyk), Maksymilian Banaszewski (’59 Bartosz Niksiński), Daniel Nawrocki (’74 Patryk Sokołowski), Karol Grudniewski (’46 Patryk Kubicki) – Maciej Górski