Lider nie dał szans Widzewowi

Matizol Lider Pruszków pewnie pokonał Widzew Łódź 69:52 w meczu Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet. Wciąż jednak jest na piątym miejscu w tabeli.

Widzew Łódź jest przedostatnią drużyną w tabeli. Lider natomiast walczy o pierwszą „czwórkę” przed play-off. Wynik nie może więc dziwić.

Mimo różnicy klas Widzew bardzo dobrze wszedł w mecz. Już w pierwsze minucie Aleksandra Pawlak dwukrotnie trafiła za 3 pkt. W połowie kwarty przyjezdne prowadziły 14:5. Sytuację przełamała Kiara Buford zdobywając 2 pkt. Gospodynie zdołały wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej ćwiartce, którą ostatecznie wygrały 20:18.

Druga część gry przebiegała już pod dyktando Liderek, które sukcesywnie budowały przewagę. Po rzucie Buford było 27:18, a po akcji Sydney Colson 33:23. Pruszkowianki nie poprzestały na tym. Na koniec trzeciej kwarty prowadziły nawet 53:35. W ostatniej fazie spotkania utrzymały bezpieczną przewagę pokonując łodzianki 69:52.

Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Buford – 22 „oczka”. W drużynie Widzewa pierwsze skrzypce grała Pawlak – 21 pkt.

Po czternastu rozegranych meczach (najwięcej w całej lidze) zespół z Pruszkowa plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Czwarta Energa Toruń ma tyle samo zwycięstw, ale dwa mecze mniej na koncie.

W następnym meczu ligowym również możemy oczekiwać wygranej Matizolu Lidera. Pruszkowskie koszykarki 12 stycznia pojadą do Pabianic na spotkanie z PTK. To ostatnia drużyna w tabeli, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Początek meczu o godz. 17.30.

Wcześniej Liderki zagrają o półfinał Pucharu Polski z AZS OPTeam Rzeszów. Mecz odbędzie się na wyjeździe w środę 9 stycznia.

Matizol Lider Pruszków – Widzew Łódź 69:52 (20:18, 15:8, 18:9, 16:17)