Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo

Nowy Seat Toledo w wersji kombi to duże, rodzinne auto, wprost wymarzone do pokonywania wielokilometrowych podróży. Mimo pokaźnych gabarytów oraz dostępnej dużej przestrzeni ładunkowej, samochód pozostaje wystarczająco dynamiczny, aby mógł pełnić funkcję sportowego coupe. Wyjątkowe wrażenia z jazdy, które oferuje nowe dziecko hiszpańskiego koncernu, są zasługą dynamicznych silników oraz doskonałego zestrojenia jednostki napędowej z układem przeniesienia napędu i zawieszeniem.

Coupe w wersji kombi

Już pierwsze spojrzenie na nowe Toledo zdradza, że mamy do czynienia z czymś więcej, niż zwykłe rodzinne kombi. Dynamiczna linia nadwozia elegancko przechodzi w duży bagażnik, plasując model pomiędzy autem klasy B, a sportową limuzyną. Przy czym nie ma tu mowy o żadnym kompromisie. Dynamika i sportowy charakter nie są osiągane kosztem cech użytkowych, a duża przestrzeń ładunkowa nie narusza elegancji typowej dla samochodów z wyższego segmentu. Nowy Seat Toledo stanowi harmonijne połączenie cech dwóch typów pojazdów, a jego duże rozmiary idą w parze z wyjątkowymi własnościami jezdnymi.

Samochód prowadzi się świetnie, a jego dynamiczne silniki sprawiają, że nawet jazda z kompletem pasażerów i bagaży może być ekscytującym przeżyciem. Nowy Seat Toledo został osadzony na płycie podłogowej znanej z VW Polo i Skody Rapid. Jednak jego karoserię zaprojektowano w sposób typowy dla aut hiszpańskiego koncernu. Charakterystyczny kształt grilla, światła w kształcie rombów i ostre krawędzie maski samochodu zdradzają, że auto należy do rodziny Seata. Całość karoserii z zewnątrz prezentuje się wyjątkowo elegancko i wykracza zdecydowanie poza ramy auta użytkowego. Z podobnym stopniem elegancji mamy do czynienia we wnętrzu pojazdu. Kokpit oraz elementy wystroju wewnętrznego są bardzo oszczędne w formie i eleganckie. Deska rozdzielcza, konsola środkowa czy kratki nawiewów zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów i zaprojektowane w sposób minimalistyczny. Prostota i elegancja wnętrza przywodzi na myśl najlepsze projekty znane z samochodów segmentu premium. Po zajęciu miejsca kierowcy trudno oprzeć się wrażeniu zasiadania w rasowym coupe. Nie inaczej jest po przekręceniu kluczyka i wyruszeniu w trasę.

Sportowe osiągi i dużo przestrzeni

Za doskonałą dynamikę pojazdu odpowiadają nowoczesne silniki benzynowe, z których najsłabszy osiąga moc 90 KM, a najmocniejszy 125 KM. Pozwala to na rozpędzenie samochodu do prędkości 100 km/h odpowiednio w 11,3 oraz 9,8 sekund. Przy wysokiej dynamice zostaje zachowana niska emisja spalin i niewielkie spalanie. Nowoczesne technologie wykorzystane w konstrukcji jednostek napędowych Seata Toledo powodują, że samochód jest przyjazny środowisku. Wysoka efektywność silników pozostaje w harmonii z ideą downsizingu i ekologią.

Samochód został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak największą frajdę z jazdy przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego dostępna moc pojazdu zawsze pozostaje pod kontrolą kierującego, a odpowiednio zaprojektowane wnętrze umożliwia wygodne podróżowanie z całą rodziną. Seat Toledo znajduje się w ofercie Seat Carsed w Warszawie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.