Jak sfinansować zakup auta firmowego?

Kupno samochodu do firmy jest związane z dużym wydatkiem, dlatego warto poszukać odpowiedniej formy finansowania, aby zminimalizować koszty. Obecnie istnieje kilka sposobów na zdobycie środków finansowych na realizację zakupu auta, warto zatem wybrać najkorzystniejszy i najlepszy dla naszej firmy. Bardzo wielu przedsiębiorców staje przed dylematem leasing czy kredyt na samochód. Zarówno jedno jak i i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. Wystarczy ocenić, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze i sfinalizować zakup auta firmowego.

Leasing pozwala ma korzystanie z środków trwałych bez konieczności ich kupna. To chętnie wybierany sposób przez wielu właścicieli firm. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że firma, która korzysta z samochodu za pomocą leasingu nie może odliczyć sobie amortyzacji tego środka trwałego. Kupując nowe auto amortyzacja dla środka trwałego wynosi 20 procent, natomiast w chwili, gdy wybieramy środek używany amortyzacja wyniesie już 40 procent. Dlatego leasing nie zawsze jest, aż tak opłacalny.

Kredyt na samochód niestety jest związany z odsetkami i niekiedy wysokim oprocentowaniem. Natomiast jeżeli dokładnie sprawdzimy oferty dostępne na naszym rynku to można trafić na konkurencyjny kredyt. Obecnie wielu dealerów samochodowych współpracuje z bankami i ma dostęp do ofert z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Dlatego warto pytać bezpośrednio u sprzedawcy o możliwość skorzystania z takiego kredytu na zakup auta.

Plusem kredytu jest natomiast fakt, że stajemy się właścicielami pojazdu, a tym samym mamy prawo do odliczenia amortyzacji. Poza tym w późniejszym okresie możemy sprzedać samochód i odzyskać część zainwestowanych pieniędzy. Zdecydowanie częściej właściciele firm decydują się na kredyt samochodowy w przypadku zakupu aut używanych. Jest to w takiej sytuacji często korzystniejsze rozwiązanie.

To czy wybierzemy leasing czy kredyt na samochód będzie miało ogromny wpływ na nasze koszty, dlatego należy dokładnie ocenić co w naszej sytuacji będzie korzystniejsze. Sprawdzenie ofert, porównanie kredytów i pytanie sprzedawców samochodów o możliwości sfinansowania z pewnością będą pomocne w wybraniu odpowiedniej formy na zakup auta.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.