Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag

W ramach cyklu „Karty Historii” Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład Karola Karasiewicza „Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej”. Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8a w Pruszkowie.

Zapraszamy na dwa wykłady Karola Karasiewicza poświęcone martyrologii Warszawy 1939-1945. Ich tematem będą zbrodnie popełnione przez okupanta niemieckiego i sowieckich „wyzwolicieli”.

Pierwszy z nich – „Okupacja Niemiecka. Okres od września 1939 roku do 1 sierpnia 1944. Organizacja terroru. Zbrodnie i straty ludności cywilnej” – dotyczył będzie polityki terroru prowadzonej przez hitlerowskie wojsko a następnie władze okupacyjne wobec ludności Warszawy od momentu wybuchu II wojny światowej i okresu oblężenia stolicy do wybuchu Powstania Warszawskiego. Omówione zostaną jej poszczególne elementy, m.in. akcje zorganizowanego terroru i eksterminacji, „Intelligenzaction”, „akcja A-B”, masowe egzekucje Warszawiaków na ulicach stolicy, na Pawiaku i w ruinach getta.

Drugi wykład „Warszawa w czasie Powstania Warszawskiego. Niemieckie zbrodnie na ludności cywilnej i niszczenie miasta” odbędzie się miesiąc później, 15 marca o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8A.

Na oba wydarzenia wstęp jest wolny. Obu wykładom patronuje portal Regio-Media.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę
Dulag o ruchu oporu wobec komunistów Dulag o ruchu oporu wobec komunistów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.