Dulag otwiera się na literaturę

W Muzeum Dulag 121 odbędzie się spotkanie z cyklu „Literatura i Historia”. W ramach tego wydarzenia zostanie przeprowadzona rozmowa z Przemysławem Dakowiczem, autorem zbioru esejów „Obcowanie. Rozmowy z przeszłością”.

Przemysław Dakowicz jest stałym współpracownikiem dwumiesięcznika „Tops” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W niedawnej przeszłości wykładał literaturę współczesną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wciąż jest adiunktem w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Poeta i historyk literatury wydał wiele zbiorów wierszy i książek.

W ubiegłym roku na rynku ukazało się „Obcowanie. Rozmowy z przeszłością”. To zbiór esejów, notatek i rozmów na temat kondycji kultury na przełomie XX i XXI wieku. Autor dywaguje na temat polskiej kultury po upadku komunizmu. Dakowicz podejmuje również temat duchowości narodu polskiego i szuka źródeł jej obecnego kryzysu.

Spotkanie 10 stycznia będzie miało kształt rozmowy z Dakowiczem. Przeprowadzi ją Krzysztof Niewiadomski z Instytutu Historii PAN i Muzeum Historii Polski. Początek zaplanowano na godz. 16.00. Muzeum Dulag 121 mieści się w Pruszkowie przy ul. 3-go Maja 8a. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym wydarzenia.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag o ruchu oporu wobec komunistów Dulag o ruchu oporu wobec komunistów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.