Komunikacja pruszkowska i PKS w święta

Autobusy komunikacji miejskiej w Pruszkowie oraz PKS-u Grodzisk w okresie świąteczno-noworocznym będą kursowały inaczej niż zwykle.

Zgodnie z komunikatem Urzędu Miasta w Pruszkowie autobusy linii nr 1, łączące Osiedle Staszica z dworcem kolejowym w Wigilię pojadą zgodnie z rozkładem świątecznym. Pozostałe linie będą kursowały według rozkładu sobotniego. Takie same zasady zostaną wprowadzone 2 i 5 stycznia.

Kursy w okresie świąteczno-noworocznym ogranicza także PKS Grodzisk. Połączenie z Jaktorowa do Warszawy w Wigilię będzie realizowane według rozkładu świątecznego, ale co więcej ostatni kurs w kierunku stolicy wyruszy z ul. Grodziskiej w Brwinowie o godz. 15.12. Ostatnie połączenie w przeciwną stronę z przystanku na pruszkowskich Tworkach zaplanowano na godz. 16.52.

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok autobus z Jaktorowa do Warszawy w ogóle nie pojedzie. Pojazdy wyjadą na trasę 26 grudnia, ale tylko do godzin popołudniowych. PKS Grodzisk rezygnuje z dwóch ostatnich kursów. W sobotę po Świętach Bożego Narodzenia Jaktorów i Warszawę połączą autobusy według rozkładu niedzielnego.

W tygodniu z Nowym Rokiem również będą zmiany. 29 i 30 grudnia, a także 5 stycznia linia z Jaktorowa do Warszawy będzie funkcjonować według rozkładu z dni powszednich, ale jednak w okrojony sposób. Przewoźnik likwiduje cztery połączenia w każdą stronę. Z ul. Grodziskiej w Brwinowie w kierunku stolicy są to: 4.38, 7.28, 11.11 i 18.33. W przeciwną stronę z Tworek nie pojadą autobusy z godz.: 6.01, 9.41, 13.11 i 20.41.

W Sylwestra na wyżej wspomnianej trasie będzie obowiązywał rozkład sobotni. PKS Grodzisk rezygnuje jednak z realizacji czterech ostatnich kursów.

Zmiany zostają wprowadzone jeszcze na dwóch innych trasach, ale dotyczą one tylko dnia wigilijnego. Krócej będą jeździć autobusy na linii z Pruszkowa do Nadarzyna oraz z Pruszkowa do Ożarowa. Dodatkowo „Ożarów” 2 i 5 stycznia będzie kursował tak, jak w soboty.

Źródło fot.: Europa Express

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Zmiana w pruszkowskiej komunikacji Zmiana w pruszkowskiej komunikacji
Linie nr 4 i 5 będą połączone? Linie nr 4 i 5 będą połączone?
Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych
Nowy rozkład linii nr 1 Nowy rozkład linii nr 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.