Brwinów dostał pieniądze na remont grobów

We wtorek burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał umowę na dofinansowanie ze środków PROW renowacji mogiły żołnierzy polskich na brwinowskim cmentarzu. Jest to kolejna dotacja pozyskana na remont miejsca pamięci.

Na brwinowskim cmentarzu odnaleźć można ślady powstań narodowych i dwóch wojen światowych – tu spoczywają m.in. uczestnicy powstań, żołnierze walczących ze sobą w I wojnie światowej armii niemieckiej i rosyjskiej, uczestnicy wojny z bolszewikami 1920 roku, żołnierze polegli w bitwie pod Brwinowem, powstańcy warszawscy.

Gmina Brwinów sukcesywnie odnawia kwatery żołnierskie. Z pozyskanych środków udało się wyremontować m.in. kwaterę żołnierzy rosyjskich i niemieckich oraz groby żołnierzy Wojska Polskiego, którzy spoczywają na miejscowym cmentarzu.

Projekt „Renowacja zbiorowej mogiły żołnierzy polskich na cmentarzu w Brwinowie” obejmuje m.in. oczyszczenie i dezynfekcję elementów postumentu wykonanych z lastyko, pogłębienie i pomalowanie liter na inskrypcji, uzupełnienie ubytków formy i rekonstrukcję podstawy pod znicz, odtworzenie betonowej płyty grobowej i obrzeży, impregnację.

Kwota dofinansowania wynosi 7200 zł, a całkowity koszt renowacji to ponad 11 tys. zł.

Projekt „Renowacja zbiorowej mogiły żołnierzy polskich na cmentarzu w Brwinowie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

inf. prasowa

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Brwinowski cmentarz pod dodatkową opieką Brwinowski cmentarz pod dodatkową opieką
Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach
Brwinów: remont cmentarnej kwatery wojskowej Brwinów: remont cmentarnej kwatery wojskowej
Mieszkańcy nawiedzą groby zasłużonych Mieszkańcy nawiedzą groby zasłużonych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.