Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu

Pruszkowski urząd poinformował o spotkaniu władz miasta z przedstawicielami spółki PKP PLK w sprawie budowy tunelu w ciągu ul. Działkowej i Błońskiej. Znanych jest coraz więcej punktów porozumienia.

Spotkanie odbyło się 8 grudnia, ale urząd poinformował o nim dopiero we wtorek 16 grudnia. Do Pruszkowa przyjechali Rafał Maras i Witold Cytawa z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK. Pruszkowskie władze reprezentował wiceprezydent Andrzej Kurzela, któremu pomagali naczelnicy niektórych wydziałów. W urzędzie zjawiła się również Ewa Borodzicz, członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

Wiadomo już, że Pruszków sfinansuje wykonanie dokumentacji projektowej, a na etapie realizacji inwestycji wybuduje drogi dojazdowe. Po zakończeniu prac budżet miasta zostanie obciążony bieżącą eksploatacją i konserwacją tunelu.

Kolejarze wzieli na siebie uzyskanie zezwoleń budowlanych oraz wykonanie tunelu w trakcie realizacji modernizacji linii podmiejskiej z Warszawy Włochy do Grodziska Mazowieckiego.

Jeszcze w grudniu ma być podpisane porozumienie, które będzie pierwszym etapem zawiązania ścisłej współpracy.

Tunel w ciągu ulic Działkowej i Błońskiej ma powstać w miejscu zlikwidowanego przejazdu kolejowego. Będzie dopuszczać ruch pieszy, rowerzystów oraz samochodów osobowych. Przez ten tunel mają również przejeżdżać autobusy komunikacji miejskiej.

Źródło fot.: Urząd Miasta Pruszkowa

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia
Przejście zamknięte jednak na dłużej Przejście zamknięte jednak na dłużej

Jedna Odpowiedź

  1. wreszcie jakieś mądre decyzje urzędowe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.