Starzyński złożył ślubowanie

Na ostatniej sesji w Pruszkowie ślubowanie złożył zwycięzca wyborów samorządowych Jan Starzyński. Prezydent miasta rozpoczął w ten sposób piątą kadencję.

Ślubowanie było jednym z głównych punktów czwartkowych obrad Rady Miasta. Jan Starzyński wygłosił treść ślubowania zapisaną w ustawie o samorządzie gminnym:

„Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

W dalszej części radni wybrali wiceprzewodniczących. Samorządowe Porozumienie Pruszkowa zaproponowało Józefa Moczuło i Ryszarda Zacharskiego. Druga siła w radzie – Prawo i Sprawiedliwość – zgłosiło Przemysława Sicińskiego. Kandydat, jak się okazało opozycji, nie miał szans w głosowaniu tajnym.

Ślubowania w innych gminach

Jak już informowaliśmy, ślubowanie w Brwinowie złożył już Arkadiusz Kosiński. Dotychczasowy burmistrz gminy wygrał zdecydowanie w pierwszej turze.

W najbliższy poniedziałek „wierność prawu, dla dobra mieszkańców” przysięgać będą Krzysztof Grabka w gminie Michałowice oraz Grzegorz Szuplewski w Piastowie. Sesje rozpoczną się odpowiednio o godz. 16.00 i 18.00.

Źródło fot.: Facebook Jan Starzyński

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa Już wiadomo ile zarobi burmistrz Piastowa
Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Radni utrzymali pensję Starzyńskiego Radni utrzymali pensję Starzyńskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.