Jakie auto wybrać prowadząc działalność?

Dobry samochód firmowy to taki, który będzie oszczędny, niezawodny, wygodny i dopasowany do realizacji stojących przed kierowcą zadań. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, jaki model kupić do swojej firmy, dobrze przemyśl swoją decyzję.

Samochód w przypadku wielu przedsiębiorstw jest podstawowym narzędziem pracy. Służy do dojazdów do klientów i kontrahentów, przemieszania się pomiędzy prowadzonymi inwestycjami, dojazdów do hurtowni i może mieć wiele innych funkcji. Jednak jego przeznaczenie nie jest tutaj jedynym ważnym kryterium zakupu. Warto również wziąć pod uwagę szereg innych, dzięki którym będzie można posiadać samochód przyszłościowy, który będzie najlepszym wsparciem w prowadzeniu działalności. Dotyczy to głównie małych firm, które często na zakup nie mogą przeznaczyć znacznej sumy – tutaj niewłaściwa decyzja może być naprawdę poważna w skutkach.

Wybierz samochód oszczędny i niezawodny

Jeżeli zastanawiasz się, jakie auto dla małej firmy będzie najlepsze, przede wszystkim pamiętaj o tym, że dwa najważniejsze czynniki, które powinno się wziąć pod uwagę, to oszczędność i niezawodność. Samochód oszczędny, który będzie wyposażony w odpowiedni silnik, będzie generował mniej kosztów. Gdy masz zamiar poruszać się tylko po mieście i okazyjnie na dłuższych trasach, kup mały samochód miejski lub hybrydę. Gdy z kolei planujesz wyjazdy na dłuższe trasy, pomyśl o dieslu.

Dobry samochód to także samochód niezawodny. W internecie możesz znaleźć dużo testów awaryjności, w tym renomowanych niemieckich instytucji takich jak ADAC, TÜV czy DEKRA oraz instytucji z innych krajów. Dzięki nim sprawdzisz, jakie samochody psują się najrzadziej. Online możesz sprawdzić też, ile kosztują najczęściej psujące się części.

Pamiętaj o dodatkowych kosztach eksploatacji

Nie zapominaj także o podliczeniu dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją samochodu. Od pojemności silnika zależy cena ubezpieczenia OC, dlatego im większy silnik, tym ty zapłacisz więcej. Również pamiętaj o tym, żeby kupić dodatkowe ubezpieczenie AC, gdy nie chcesz pozostać na lodzie, gdy twój samochód zostanie ukradziony lub zniszczony przez nieznanych sprawców. Sprawdź też kwestie związane z rozliczaniem szkód i zakres terytorialny polisy, zwłaszcza gdy wyjeżdżasz często poza granice kraju.

Zatem samochód dla małej firmy przede wszystkim powinien być oszczędny i niezawodny. Również powinien pasować do charakteru wykonywanej pracy. Dlatego nie kupuj pierwszego lepszego samochodu, który wpadnie ci w oko. Przemyśl swoją decyzję, żeby być w pełni zadowolonym.

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny Alhambra – dobry wybór dla naprawdę licznej rodziny
Miejskie auto z emocjami Miejskie auto z emocjami
Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo Elegancki jak coupe i praktyczny jak kombi – nowy Seat Toledo
Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC Sportowa duchem – SEAT IBIZA SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.