Brwinów wszedł w nową kadencję

W poniedziałek odbyła się I sesja Rady Miejskiej VII kadencji. Nowi radni oraz burmistrz otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

Sesję inaugurującą kadencję 2014 – 2018 otworzyła Aldona Górniak – radna seniorka. Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Małgorzata Kubicka złożyła gratulacje nowo wybranym radnym oraz burmistrzowi i wręczyła zaświadczenia o wyborze. W Radzie Miejskiej w Brwinowie zasiadło 21 radnych, którzy zostali wybrani w okręgach jednomandatowych.

Radni oraz burmistrz Arkadiusz Kosiński złożyli ślubowanie: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.”

Następnym punktem był wybór przewodniczącego rady. Jedynym kandydatem był Sławomir Rakowiecki, który w głosowaniu tajnym został wybrany większością głosów. Wiceprzewodniczącymi zostały Małgorzata Kucharska i Barbara Ziębiec. Powołano także komisję rewizyjną, w skład której weszli: Marek Winiarski, Edyta Lenart, Maciej Szmyt i Firmin Słojewski.

inf. prasowa

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Brwinowska rada uchwaliła budżet Brwinowska rada uchwaliła budżet
Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach Radni w Brwinowie nie odpoczną po Świętach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.