Nowy-stary marszałek Mazowsza

W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie sejmiku województwa mazowieckiego w nowym składzie. Pierwszą decyzją nowych radnych było wybranie przewodniczącego i wiceprzewodniczącej sejmiku oraz marszałka i członków zarządu.

Wybory samorządowe do sejmiku Mazowsza wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 19 mandatów. Drugie Polskie Stronnictwo Ludowe ma 16 radnych, Platforma Obywatelska 15, a Sojusz Lewicy Demokratycznej jedną radną. Zgodnie z przewidywaniami została utrzymana koalicja PO-PSL, co powoduje, że we władzach wojewódzkich nic się zasadniczo nie zmienia.

Podczas czwartkowego sejmiku wybrano przewodniczącego, którym został Ludwik Rakowski z PO. Na wiceprzewodniczącą desygnowano Bożennę Pacholczak z PSL. Kolejnych dwóch wiceprzewodniczących sejmik wybierze na kolejnej sesji 15 grudnia.

Po raz czwarty z rzędu marszałkiem został Adam Struzik z PSL. Łącznie funkcję tę pełni od 2001 roku. Wicemarszałkami zostali Janina Orzełowska z PSL oraz Leszek Ruszczyk z PO. Do zarządu województwa weszli jeszcze Elżbieta Lanc oraz Wiesław Raboszuk – oboje z PO. Żadne stanowisko nie przypadło radnym PiS.

W V kadencji 28 radnych zasiadało przez ostatnie cztery lata w sejmiku województwa mazowieckiego. [zobacz skład sejmiku]

Źródło fot.: Sejmik województwa mazowieckiego

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
PKW podała ostateczne wyniki wyborów PKW podała ostateczne wyniki wyborów
Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione

Jedna Odpowiedź

  1. Żal dupę ściska :( kto go wybrał :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.