Kandydaci po debacie. Wysłuchaj i oceń


W środowe przedpołudnie w studiu Radia Bogoria odbyła się mini debata przedwyborcza. Wzięło w niej udział dwóch kandydatów na prezydenta Pruszkowa – Jan Starzyński i Maksym Gołoś. Poniżej prezentujemy zapis rozmowy w całości i bez żadnego montażu.

Głosowanie w drugiej turze odbędzie się w najbliższą niedzielę. Lokale będą otwarte w godz. 7.00-21.00.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Kolejne zaprzysiężenia włodarzy Kolejne zaprzysiężenia włodarzy
Starzyński złożył ślubowanie Starzyński złożył ślubowanie

2 Odpowiedzi

  1. Według mnie, w debacie zdecydowanie lepiej wypadł Pan Maksym Gołoś. Podoba mi się spokój i kultura wypowiedzi młodego kandydata na Prezydenta.
    Zawiódł mnie Pan Starzyński, który po kilkunastu latach prezydentury, nie powiedział nic konkretnego.

  2. Czas na zamiany przede wszystkim w nas samych… Poczujmy się gospodarzami miasta – czy będzie młody czy będzie stary prezydent – miasto musi się zmienić. Nasze żądania muszą być spełniane!!! Budujmy żłobki i przedszkola nie na papierze i przy okazji wyborów. Jak długo mamy załatwiać miejsca dla naszych dzieci, miejsca muszą czekać na nasze dzieci? Poszerzmy Al. Jerozolimskie /wjazd i wyjazd/ – obojętnie jaki marszałek województwa będzie. Drogi powiatowe, miejskim i boczne spółdzielcze będą wygodne – gdy będzie przyjazny dialog starostwo-miasto. Nie plotkujmy, nie obrażajmy się lecz żądajmy debat: starosta – prezydent. Żądajmy by powstała galeria Manhatan, ludzie potracili miejsca pracy. I dość chyba Biedronek itd.
    Żądajmy by nasze miasto nie zamieniało się w prywatne, enklawy deweloperskie. Proszę bardzo, budują – lecz muszą budować żłobki, szkoły czy dogodne parkingi itd. Decyzje i wymogi miasta muszą być stanowcze, nie kolesiowskie. Ten sam problem dotyczy TBS-ów, stąd nawałka agresji i plucia i oszczerstwa, które spadły na Gołosia. Ano, młody, gniewny napisał w programie, że zrobi reorganizację TBS „Zieleń Miejska” oraz przy wsparciu lokatorów PSM będzie chciał szybko przekształcać ziemię we własność /mowa o ziemi na których stoją bloki PSM, a jest to wieczysta dzierżawa /. Do kasy miasta spłyną mniejsze podatki, ale młody Gołoś widzi rozwiązanie w pieniądzach unijnych. Chce dorównać, a nawet przewyższyć Grodzisk Maz. w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Dlatego chce by w urzędzie miasta pracowali młodzi, wykształceni, operatywni specjaliści do tych zadań. Zaś w sprawie referendum budowy CDK / o którym pisze Gołoś w swym programie/ – osobiście się zaangażuję. Uważam, że polityka kulturalna w naszym mieście jest niewłaściwa. Dlaczego wzorem bibliotek, dyrektorka MOK nie budowała fili MOK na Staszicu itd. ? Dzieci muszą w kapciach chodzić na zajęcia pozalekcyjne do swojego klubu. Planowana strefa fitness w CDK nie ma nic wspólnego z dziedzictwem kultury i jest elitarna, bo dla bogaczy. Proszę zobaczyć , gdzie natomiast zaplanowano miejsce w CDK dla naszej wizytówki miasta, czyli dla Zespołu „Pruszkowiaków”? Ręce opadają na priorytety viceprezydenta Królikowskiego, wszak on pilotuje tę budowę CDK. Pan Starzyński jest uczciwym człowiekiem ale zbyt szybko odsuwa zadania wg kompetencji. Rozdzielanie zadań a brak kontroli nad wykonaniem – to co innego. Zdjęcia podczas uroczystości to nie wszystko Panie Janie. Przepraszam, że tak mówię, ale podpisanie umowy na budowę CDK za 71 mln – wszystkich wkurzyło! Wiem, że Ci od budowy też nas piętnują w tej kampanii. Jeśli Pan zostanie prezydentem, proszę o zmianę vice-prezydentów. Jest to prośba większości wyborców. Z całym szacunkiem dla osoby Pana , ale mówię to co słyszę od wyborców.
    Fakt, Gołoś dopiero związany jest z Pruszkowem od 2010 i jest w zarządzie naszego Biura PiS. Poznawał miasto z innej strony, do nas przychodzili mieszkańcy ze skargami, bo miasto to a tamto… Za Gołosiem stoją młodzi wykształceni Pruszkowiacy, nie związani z PiSem i też nie sympatycy . Oni chcą zmiany i mu pomogą na różnych szczeblach zarządzania miastem. To oni znają Swoje Miasto. Gołoś ma być sprawnym menadżerem, organizatorem, czy jak to woli prezydentem. Zapraszam wszystkich dziś na spotkanie o godz. 19 do hali MOS przy Gomiulińskiego 4. Piszę bez dyrektyw z góry. Piszę bo po 44 latach mieszkania tu, poczułam się Pruszkowiankom. Zależy mi na życiu w wygodnym i przyjaznym mieście. Nie wymagam, żeby to był Eden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.