Spotkanie z historią w Żółwinie

Towarzystwo Przyjaciół Żółwina i Tereni zaprasza w sobotę 29 listopada 2014 r. do siedziby żółwińskiej OSP na spotkanie poświęcone Polskiemu Państwu Podziemnemu oraz Stefanowi Korbońskiemu.

W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 16 są dwa tematy: „Historia Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1939-1945 w zarysie” oraz „Życie i działalność Stefana Korbońskiego, żołnierza i polityka Polskiego Państwa Podziemnego”. Opowiadać o historii będą Mariusz Olczak, kierownik Oddziału Archiwów Społecznych Archiwum Akt Nowych i Roman Rybicki, prezes Fundacji im. Stefana Korbońskiego.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną nagrania dźwiękowe zawierające relacje Stefana Korbońskiego nagrane oraz odczytane fragmenty wspomnień Janusza i Jerzego Regulskich, właścicieli pałacu na Zarybiu w Żółwinie, w którym Stefan Korboński ukrywał się po zakończeniu Powstania Warszawskiego. Będzie można również nabyć po korzystnej cenie publikacje wydane przez Fundację im. Stefana Korbońskiego oraz otrzymać wydawnictwa Archiwum Akt Nowych.

inf. prasowa

Źródło fot.: Instytut Pamięci Narodowej

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Gdzie i kiedy wyłączą prąd? Gdzie i kiedy wyłączą prąd?
Bez prądu w Pruszkowie i Brwinowie Bez prądu w Pruszkowie i Brwinowie
Kultura połączona ze sportem Kultura połączona ze sportem
Zespół Fanatic zagra w Żółwinie Zespół Fanatic zagra w Żółwinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.