Trudne negocjacje ws. debaty w Pruszkowie

Trwają negocjacje dotyczące kwestii organizacji debaty przed drugą turą w Pruszkowie. Wciąż jednak nie wiadomo, czy do spotkania dojdzie.

Jak już wszyscy zapewne wiedzą, w niedzielę 30 listopada w Pruszkowie odbędzie się głosowanie w drugiej turze wyborów o stanowisko prezydenta miasta. W rywalizacji pozostali Maksym Gołoś z Prawa i Sprawiedliwości oraz obecny prezydent Jan Starzyński z Samorządowego Porozumienia Pruszkowa. W czwartek pisaliśmy, że obaj panowie wyrazili chęć spotkania podczas debaty. Trwają burzliwe ustalenia szczegółów.

Debatę chce zorganizować Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego w ramach akcji Fundacji Batorego „Masz głos, masz wybór”. Na prowadzącego FOPPP zaproponowało Ryszarda Koszczyńskiego, który nie jest związany z Pruszkowem, nie należy do żadnej partii politycznej i nie startował w tegorocznych wyborach. To członek Akcji Katolickiej i Sodalicji Mariańskiej oraz koordynator Światowych Dni Młodzieży 2016 na terenie Piastowa. Powiązanie ze środowiskiem kościelnym nie spodobało się jednak sztabowi Jana Starzyńskiego.

„Zaproponowany moderator debaty jest członkiem organizacji o określonych poglądach politycznych” – napisał do FOPPP Andrzej Królikowski, obecny wiceprezydent Pruszkowa.

Stowarzyszenie zaproponowało nowego kandydata – tym razem Radosława Grucę, który jest dziennikarzem „Faktu”. Wcześniej pracował dla „Dziennika”, „Super Expressu” i „Gazety Wyborczej”.

Prawo i Sprawiedliwość zaakceptowało jako prowadzącego debatę najpierw Ryszarda Koszczyńskiego, a teraz Radosława Grucę.

„Wyrażamy zgodę na Pana Radosława Grucę, dziennikarza Faktu. Nasz Kandydat na Prezydenta Miasta Pruszkowa chce wypełnić wolę Mieszkańców, którzy oczekują tej debaty (…) Apeluję do Państwa przejdźmy do konkretów Mieszkańcy czekają” – napisał do zainteresowanych Andrzej Wróblewski, szef Sztabu Wyborczego PiS w Pruszkowie.

Teraz wszyscy czekają na ruch obozu Jana Starzyńskiego.

Przypominamy, że możecie zagłosować w naszej ankiecie:

[poll id="13"]

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie Sprostowanie ws. granic obwodu w Piastowie
Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie Wybory uzupełniające do Rady w Piastowie
Kolejne zaprzysiężenia włodarzy Kolejne zaprzysiężenia włodarzy
Starzyński złożył ślubowanie Starzyński złożył ślubowanie

2 Odpowiedzi

  1. Żądamy Debaty z udziałem Mieszkańców

  2. Popieram apel, ale wydaje mi się, że zostało za mało czasu, aby zmienić myślenie Pana Starzyńskiego i Jego ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.