„Ścieżki historii – niezwyczajny przewodnik…”

Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie promocyjne książki „Ścieżki Historii – niezwyczajny przewodnik po miejscowościach Powiatu Pruszkowskiego”. Każdy otrzyma bezpłatny egzemplarz.

Uczniowie gimnazjów powiatu pruszkowskiego brali udział w konkursie „Ścieżki historii” organizowanym przez Muzeum Dulag 121. Efektem jest opracowanie przewodnika zawierającego dziesięć ścieżek historycznych dotyczących informacji o historii i kulturze XX wieku w miejscowościach powiatu pruszkowskiego. Inspiracją do jego stworzenia był questing, geocaching i gry terenowe. Ilustracje przygotowała młoda graficzka Karolina Kotowska.

To atrakcyjne narzędzie do poszerzania wiedzy, zabawy oraz aktywnego wypoczynku dla każdego.

Książka będzie dostępna bezpłatnie w Muzeum Dulag 121 od 19 listopada do wyczerpania zapasów. Tego dnia o godz. 17.00 w Muzeum odbędzie się spotkanie promujące tę książkę i okazja do spotkania autorów ścieżek, animatorów i nauczycieli, dzięki którym to dzieło powstało.

Książkę będzie można także wypożyczyć w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach, które brały udział w projekcie oraz urzędach miast i gmin na terenie powiatu pruszkowskiego. Jest także dostępna na stronie internetowej Muzeum Dulag 121 w formacie PDF w zakładce „Edukacja i Kultura”.

Projekt utworzenia przewodnika dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”, Fundacji Kronenberga przy City Handlowy oraz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.