Region uczcił Święto Niepodległości

W każdej gminie powiatu pruszkowskiego odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Największe zorganizowało starostwo w Pruszkowie.

W samo południe rozpoczęła się uroczysta msza święta, w której uczestniczyły władze powiatowe oraz miejskie. W kościele zostało wystawionych wiele pocztów sztandarowych a radosny klimat tworzyły balony i flagi w rękach dzieci.

Zobacz zdjęcia z obchodów Święta Niepodległości

Po Eucharystii spod kościoła św. Kazimierza ruszyła Parada Niepodległości. Atrakcją byli ułani na koniach, bryczka i zabytkowy samochód wojskowy. Pochód przeszedł ulicami Kraszewskiego, Prusa, Poznańską i POW do pomnika Tadeusza Kościuszki na Żbikowie, gdzie złożono kwiaty. Na zakończenie obchodów w Pałacyku Ślubów odbył się Salon Poezji oraz koncert piosenki francuskiej.

Ciekawie było w Brwinowie, gdzie po mszy świętej harcerze zorganizowali piknik. Można było postrzelać z broni ASG, czyli replik broni rzeczywistych. ZHP rozstawiło także punkt sanitarny oraz zorganizowało pocztę polową.

W Michałowicach wystąpiła Piwnica pod Baranami z własnym repertuarem oraz pieśniami patriotycznymi. Podobny klimat stworzono w Piastowie.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości
Święto Niepodległości w regionie Święto Niepodległości w regionie
Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła
Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.