Święto Niepodległości w regionie

11 listopada będziemy obchodzić 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Starostwo Powiatowe ściągnie do Pruszkowa Daniela Olbrychskiego, a Urząd Gminy Michałowice Piwnicę pod Baranami.

Jak co roku, centralne uroczystości w Święto Niepodległości odbędą się w Pruszkowie. O godz. 12.00 w kościele św. Kazimierza zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej ulicami miasta przejdzie Parada Niepodległości. Trasa przemarszu została wytyczona ul. Berenta, Kraszewskiego, Prusa, Poznańską, Polskiej Organizacji Wojskowej do pomnika Tadeusza Kościuszki na Żbikowie. Tam około godz. 14.00 zostaną złożone kwiaty.

Starostwo Powiatowe zadbało również o popołudniowy program artystyczny, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pałacyku „Sokoła” przy ul. Kościuszki 41. O godz. 16.00 rozpocznie się specjalna edycja Salonu Poezji. Na scenie wystąpią Zofia Kucówna i Daniel Olbrychski. Prowadzącą będzie Ewa Telega. O godz. 17.00 Anna Sroka zaśpiewa piosenki francuskie, m.in. z repertuaru Edith Piaf.

Atrakcyjny program artystyczny zapowiada się również w Michałowicach, a to głównie za sprawą Piwnicy pod Baranami. Ten legendarny zespół wykona swoje przeboje oraz pieśni patriotyczne. Wcześniej jednak o godz. 11.20 zostanie odsłonięta kapliczka w Opaczy Małej, która przeszła renowację. O godz. 11.40 zostaną również odsłonięte dwie tablice ku czci rtm. Witolda Pileckiego i kpt. Henryka Łagodzkiego. Imiona obu zasłużonych Polaków noszą pobliskie ronda. O godz. 12.00 w kościele w Opaczy zostanie odprawiona msza święta, a po niej odbędzie się wspomniany koncert. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na piknik patriotyczny.

Pozostałe gminy nie opublikowały jeszcze planu obchodów Święta Niepodległości. Co roku jednak w Brwinowie są składane kwiaty na Rynku, a w Piastowie pod pomnikiem w Parku Miejskim. Dodatkowo z okazji Święta Niepodległości 9 listopada odbędzie się Piastowski Turniej Szachowy. To jego piąta edycja. Start o godz. 10.00 w sali klubu „Novus” przy ul. Skorupki 2.

Źródło fot.: Powiat Pruszkowski / Obchody Święta Niepodległości w 2011 roku

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Region uczcił Święto Niepodległości Region uczcił Święto Niepodległości
Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości Strzelnica dla każdego na Święto Niepodległości
Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła
Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami Pruszkowscy krwiodawcy 40-latkami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.