Nowy plac w Pruszkowie

Wkrótce na mapie Pruszkowa pojawi się nowy plac. W ten sposób poprawi się wizerunek ulicy Stalowej, jednej z najstarszych w mieście.

Plac Mechaników, bo o nim mowa, powstaje w ciągu ulicy Stalowej, na wysokości siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po przeciwnej stronie ulicy względem ZUS-u kiedyś był jeden z wjazdów na teren dawnej fabryki obrabiarek, popularnie nazywanej Fabryką Mechaników. Obecnie na tym terenie powstaje osiedle Nowy Pruszków. To właśnie deweloper zadbał o stworzenie nowej przestrzeni.

Zobacz zdjęcia z budowy Placu Mechaników

Na Placu Mechaników powstaje skwer z ławkami, koszami na śmieci i nowym oświetleniem. Centrum tej przestrzeni będzie jednak szczególna trójkątna tablica (na zdjęciu poniżej). To replika tablicy postawionej przez założycieli Wytwórni Stowarzyszenia Mechaników Polskich z Ameryki.

Plac jest już prawie gotowy. Jego otwarcie przewidziano na 12 listopada o godz. 18.00.

Źródło fot. górne: Regio-Media
Źródło fot. dolne: Urząd Miasta Pruszkowa

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Kilka ulic Pruszkowa bez prądu Kilka ulic Pruszkowa bez prądu
Pruszków: ciemno na Stalowej Pruszków: ciemno na Stalowej
Zmiana trasy linii nr 1, remont Stalowej Zmiana trasy linii nr 1, remont Stalowej
Część Pruszkowa znów bez wody Część Pruszkowa znów bez wody

2 Odpowiedzi

  1. No i o to chodzi! Świetnie że miasto się rozwija że się coś dzieje i że przypywają takie miejsca – tak ma byc :) ) Nie rozumiem frustracji co poniektorych (juz czytalem to na jednej stronie), ze o boze znowu galeria, o nie znowu sklep. A co mamy koscioly budowac ja sie pytam?! Dobrze, ze mamy lokalnego dewelopera, ktory dziala i pcha to do przodu. Tym bardziej, ze plac fajnie zrobiny i wizualnie mi sie podoba. Brawo Jankowski Pulchny!

  2. Tworzenie nowomodnej betonowej patelni z niby-trawnikami wysypanymi korą, ma niewiele wspólnego z rozwojem miasta. To kolejny -po „dołku” na Osiedlu Prusa- przykład tandety rodem z parkingu przed supermarketem, udającej przestrzeń publiczną. Niską wartość estetyczną tego miejsca, przebija jednak jego niefunkcjonalność; układ alejek prowokujący do skracania drogi, ławki bez oparć, punkty oświetleniowe na wysokości twarzy… Można powiedzieć kolejny miś na miarę naszych możliwości…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.