Akcja „Znicz” i zmiany w ruchu

Jak co roku w dzień Wszystkich Świętych oraz w dni otaczające to święto policjanci przeprowadzają akcję „Znicz”. Zmianie ulega także organizacja ruchu w pobliży cmentarzy.

Akcja „Znicz” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas świątecznych dni i wzmożonych wyjazdów na groby bliskich. Jak co roku szczególny apel kierowany jest do kierowców o rozważną jazdę, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Ważne by stosować się do znaków i nie parkować w nieodpowiednich miejscach.

Niejednokrotnie niebezpieczeństwo na drodze sprawiają piesi, którzy przechodzą w niedozwolonych miejscach oraz są nieoznakowani. Policjanci przypominają, że obowiązek noszenia odblasków wedle nowych przepisów mają wszyscy niezależnie od wieku (do tej pory dzieci do lat 15). Pieszy może poruszać się bez odblasków na drogach przeznaczonych tylko dla niego, na chodnikach i w strefie zamieszkania. Osoby, które nie zastosują się do nowych przepisów, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 20 – 500 zł.

Zbliżające się święto powoduje duże utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci zmienili organizację ruchu w rejonach cmentarzy. W okolicach pruszkowskich cmentarzy zmiany będą obowiązywały od 1 listopada od godz. 7.00 do 2 listopada do godz. 18.00. W Brwinowie zmiany obowiązują od czwartku 30 października do niedzieli 2 listopada.

Cmentarz Pruszkowski

Zakaz ruchu będzie obowiązywał na ulicy 2-go sierpnia na odcinku od Plantowej do Komorowskiej, który zostanie wygrodzony półzaporą. Służby ułatwią wjazd osobom niepełnosprawnym oraz w miarę możliwości wskażą miejsce do zaparkowania samochodów, którymi te osoby przyjadą.

Utrudnienia czekają również na ul. Cmentarnej od Gordziałkowskiego, która udostępniona będzie tylko sprzedawcom. Pozostałe osoby będzie obowiązywał ruch pieszy.

Cmentarz Żbikowski

Ruchem kierować będą policjanci. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na pętli dojazdowej do głównej bramy cmentarza pod ulica Domaniewską. Parkingi zostaną wydzielone na drogach technicznych w rejonie ulicy Żbikowskiej.

Cmentarz Brwinowski

Zakaz ruchu wprowadzono na ul. Armii Krajowej na odcinku drogi wzdłuż cmentarza. Wjazd mają jedynie sprzedawcy i zaopatrzenie. W jednokierunkowej ul. Zgoda nastąpi zmiana kierunku ruchu, a więc wjechać w nią można od strony ul. Armii Krajowej.

Zaparkować będzie można od strony południowej, przy nowej części cmentarza, wjazd od ul. Biskupickiej i Armii Krajowej oraz zachodniej, przy starej części cmentarza, wjazd na parking przy ul. Powstańców Warszawy.

Źródło fot.: MSW

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych
Policja podsumowała akcję „Znicz” Policja podsumowała akcję „Znicz”
Dodatkowy autobus we Wszystkich Świętych Dodatkowy autobus we Wszystkich Świętych
Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.