Huczne przyjęcie nowego auta w OSP

Z okazji przekazania nowego wozu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie, jednostka ta organizuje festyn. Pojawia się możliwość m.in. zwiedzenia remizy.

Impreza odbędzie się w niedzielę. Remiza OSP w Brwinowie będzie dostępna dla zwiedzających już od godz. 10.30. O godz. 11.45 nastąpi przerwa, ponieważ wszyscy przeniosą się na mszę świętą do kościoła św. Floriana przy Rynku. Po Eucharystii znów będzie można zwiedzać siedzibę OSP, podziwiać sprzęt, w tym nowy samochód brwinowskiej straży. Pojazd zostanie również poświęcony.

Zakupiony wóz ratowniczo-gaśniczy został wyprodukowany przez szwedzką Scanię. Pojazd spełnia najnowsze wymagania. Ma zbiornik na wodę, środek pianotwórczy oraz własne oświetlenie. Auto zastąpiło wysłużonego Jelcza z 1982 roku.

Koszt zakupu samochodu został podzielony na kilka podmiotów. Najwięcej przekazała gmina Brwinów – ok. 400 tys. zł. Samorząd postarał się o dofinansowanie: Komenda Wojewódzka PSP przekazała kwotę 150 tys. zł, Komenda Główna 100 tys. zł, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 200 tys. zł.

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Nowe szanse przed Brwinowem Nowe szanse przed Brwinowem
Skutki silnych wiatrów w regionie Skutki silnych wiatrów w regionie
Biskupice pięknieją w oczach Biskupice pięknieją w oczach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.