Przejście zamknięte jednak na dłużej

Przejście podziemne przy stacji kolejowej w Pruszkowie będzie zamknięte aż do kwietnia przyszłego roku – dowiedzieliśmy się w spółce PKP PLK. Początkowo miało być nieczynne tylko przez miesiąc.

Przejście zostało zamknięte z początkiem października. Powodem jest wykonanie połączenia z nową częścią, którą będzie można dostać się na drugą stronę torów. Początkowo wykonawca zapowiadał, że prace potrwają miesiąc. Najnowsze informacje są jednak dużo bardziej pesymistyczne.

- Niestety konstrukcja przedwojenna nas zaskoczyła. Okazało się, że w niektórych miejscach trzeba wlać dużo więcej betonu, niż zakładaliśmy – tłumaczy Maciej Dutkiewicz z Wydziału Prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Niespodzianki w konstrukcji powodują konieczność wydłużenia prac. Przejście podziemne zostanie więc otwarte dopiero w kwietniu. Do tego czasu jedynym sposobem dostania się na peron jest przejście przez kładkę.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu
Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia

3 Odpowiedzi

  1. no nie wyobrażam sobie chodzenia po kładce zimą. wzrost złamań nieunikniony!

  2. To może przez ten czas włodarze naszego miasta zajęli by się zaprojektowaniem i przeprowadzeniem przetargu na budowę monitorowanego deptaka, parkingu dla rowerów i samochodów po stronie żbikowa?

  3. A co z matkami z dziećmi w wozkach!!!!!!!!! Mamy fruwać czy co. Kładka do niskich nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.