Zagłosuj na swoją gminę

Internauci mogą pomóc swoim gminom za pomocą głosowania w sieci. Brwinów oraz Piastów są bliskie sukcesu.

Biblioteka Publiczna w Piastowie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „CSR – dziesięć na dziesięć”, dzięki któremu może zdobyć nagrodę pieniężną w wysokości 10 tyś. złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na remont placówki.

Konkurs jest inicjatywą firmy PEKAES oraz Kulczyk Foundation i Zaczytani.org, a głównym celem pomoc lokalnym społecznościom w zapewnieniu powszechnego dostępu do książek i czasopism, poprzez remont 10 wybranych w drodze głosowania bibliotek. Głosować można na specjalnej stronie www.pekaespomaga.pl w dniach 15 października – 5 listopada. Każdego dnia można oddać jeden głos. Dziesięć bibliotek, które otrzymają najwięcej głosów otrzymają nagrodę.

O głosy internautów walczy również gmina Brwinów, która ma szansę zostać bohaterem gry planszowej „Mazowszanie”. Wystarczy każdego dnia oddawać głos na stronie mazowszanie.eu w konkursie „Zagłosuj na swoją miejscowość”. Obecnie Brwinów znajduje się na drugim miejsce, a więc jest o co walczyć. W ogólnej klasyfikacji obecne są także Owczarnia, Żółwin, Parzniew, Biskupice, Otrębusy, Kanie, Domaniew oraz Pruszków. Tym miejscowościom sporo jednak brakuje do liderów.

Pomysłodawcą gry planszowej promującej województwo mazowieckie, w której pojawią się wybrane miejscowości, jest Agencja Rozwoju Mazowsza. Głosy można oddawać do 13 listopada. Wyniki poznamy siedem dni później.

Źródło fot.: Biblioteka Publiczna w Piastowie

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Pisarz historyk w bibliotece Pisarz historyk w bibliotece
Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.