Spartakiada w Pruszkowie

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie odbędzie się Spartakiada.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego świętowany się w Pruszkowie w specjalny sposób. W Mazowieckim Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza, zwanym Szpitalem Tworkowskim, corocznie odbywa się z tej okazji Spartakiada, czyli zawody sportowe, w których udział biorą pacjenci szpitala, goście, osoby zaproszone z innych placówek medycznych, lekarze i dyrekcja szpitala.

– Spartakiada pokazuje chorym, że mogą pokonać własne słabości i ograniczenia, że pomimo doświadczania choroby mogą próbować walczyć i zwyciężać – podkreśla Lidia Rudzka, Dyrektorka Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

Tegoroczne święto ubogacone będzie występem grupy teatralnej „Powrót” ze Środowiskowego Domu Samopomocy Warszawskiego Towarzystwa Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi w Warszawie.

Początek spartakiady o godz. 10.00. Uczestnicy będą konkurować w siatkówce, tenisie stołowym oraz w grach sprawnościowych. Zakończenie zaplanowano na godz. 15.00.

inf. prasowa / Regio-Media

Źródło fot.: tworki.eu

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Nowa klinika w Szpitalu Tworkowskim Nowa klinika w Szpitalu Tworkowskim
Cerkiew przekształcona w kościół katolicki Cerkiew przekształcona w kościół katolicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.