W Pruszkowie będzie bezpieczniej?

Już niebawem mieszkańcy Pruszkowa będą mogli czuć się bezpieczniej. W kilku miejscach zamontowane zostaną kamery monitoringu miejskiego.

Na terenie Pruszkowa wciąż są miejsca nie objęte monitoringiem, co nie jednemu mieszkańcowi spędza sen z powiek. Montaż kolejnych kamer był utrudniony ze względu na ograniczone miejsce w studiu monitoringu, które było dość małe. Ma się to jednak zmienić, ponieważ strażnicy miejscy otrzymali większe pomieszczenie, w którym będą mogli zamontować więcej urządzeń. To dzięki remontowi pruszkowskiego magistratu.

Na ulicach miasta ma się pojawić sześć kolejnych kamer, w lokalizacjach, które według mieszkańców najbardziej tego potrzebują. Trzy urządzenia zostały  już zamontowane w nowo otwartym Parku Żwirowisko, w którym jak się okazuje nie jest wcale tak bezpiecznie. Nie dochodziło do aktów wandalizmu, jednak do spożywania alkoholu i zakłócaniu porządku już tak. Wspomniane urządzenia już działają, a w parku umieszczono informacje o tym, że to miejsce jest monitorowane.

Wielu mieszkańców od kilku lat apelowało również o objęcie monitoringiem Czarnej Drogi, którą każdego dnia przemieszcza się wiele osób. Ma to szczególne znaczenie ponieważ droga nie jest oświetlona, podobnie jak przejście pod torami do którego m.in. prowadzi. W obrębie tej drogi zostaną zamontowane dwie kamery. Kamera ma się na dniach pojawić także na ul. Kopernika. Swym zasięgiem będzie obejmować m.in. boiska znajdujące się przy gimnazjum.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Straż miejska przeszkoli dzieci i młodzież Straż miejska przeszkoli dzieci i młodzież
„Dzielnicowi” w Straży Miejskiej „Dzielnicowi” w Straży Miejskiej
Mężczyzna zatrzymany za narkotyki Mężczyzna zatrzymany za narkotyki
5 lat więzienia za zniszczenie radiowozu 5 lat więzienia za zniszczenie radiowozu

Jedna Odpowiedź

  1. Wielki brat patrzy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.