Ma być lepiej na kolei

Na odcinku kolejowym pomiędzy Pruszkowem i Warszawą Włochy spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przywróciła podstawową organizację ruchu. – Powinno to pomóc minimalizować opóźnienia na trasie – mówi Maciej Dutkiewicz z Zespołu Prasowego PKP PLK.

W ostatnich dniach w niektórych porach pociągi pomiędzy Warszawą i Pruszkowem jeździły „pod prąd”. Powodem było sprawdzanie nowych urządzeń sterowania ruchem na tym odcinku. Testy zakończyły się w nocy z czwartku na piątek. Wtedy została przywrócona podstawowa organizacja ruchu.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest zarządcą infrastruktury, liczy na poprawę sytuacji na linii skierniewickiej.

- Pociągi znów mogą wjeżdżać na tę linię częściej niż dotychczas – co kilka minut. W praktyce powinno to pomóc dyżurnym ruchu minimalizować opóźnienia na trasie – tłumaczy Maciej Dutkiewicz z Zespołu Prasowego PKP PLK.

Spółka chwali się, że tą inwestycją unowocześniła infrastrukturę. Zdemontowane urządzenia miały 30 lat. Zastąpiły je komputery i światłowody.

Źródło fot.: PKP PLK

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu
Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia Kradzież sieci trakcyjnej! Są utrudnienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.