Pruszków znów bez wody

Pamiętacie sierpniową awarię magistrali wodociągowej? Sytuacja się powtarza. Dostawa wody zostanie przerwana w poniedziałek, nie wiadomo, na jak długo.

Latem awarii uległ wodociąg magistrali w ul. Kościuszki, przy skrzyżowaniu z al. Wojska Polskiego. Wody nie było w większości Pruszkowa przez trzy dni. Tym razem usterka wystąpiła w al. Wojska Polskiego pomiędzy ul. Bohaterów Warszawy i Topiel. Skutki będą podobne. Wody zabraknie na pruszkowskich osiedlach: Parkowe, Śródmieście, Prusa, Staszica, w dzielnicy Ostoja oraz w części Komorowa.

Aby umożliwić mieszkańcom korzystanie z wody przez sobotę i niedzielę, a także przygotować ich na suche krany, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji postanowiło, że przystąpienie do usuwania awarii nastąpi w poniedziałek o godz. 9.00.

Podczas prowadzenia prac zostaną włączone awaryjne ujęcia wody. Dzięki temu część mieszkańców będzie miała wodę w obniżonym ciśnieniu. MPWiK postawi również osiem beczkowozów na terenie miasta. Dokładne lokalizacje prezentujemy poniżej.

Nie wiadomo, ile czasu potrwają utrudnienia. Wodociągowcy zakładają 24 godziny, jednak ze względu na dużą średnicę rury w miejscu wystąpienia usterki, oraz inne instalacje w tamtym miejscu, możliwe jest, że naprawa zakończy się z opóźnieniem.

Lokalizacje beczkowozów:

1. ul. Emancypantek róg ul. Lalki
2. ul. Antka róg ul. Placówki
3. ul. Powstańców 10
4. ul. Bolesława Prusa 35
5. ul. Akacjowa 6
6. ul. Andrzeja przy ul. Ewy
7. al. Niepodległości przy ul. Drzymały
8. ul. Sienkiewicza przy ul. Ołówkowej

[facebook_like_button]

Tagi: , , , , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach Awaria wodociągowa w kilku miejscowościach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.