Powstanie tunel pieszo-rowerowy w Brwinowie

W Brwinowie istnieje tzw. „dzikie przejście” przez tory łączące ul. Przejazd i ul. Sportową. Ma ono zniknąć za sprawą tunelu pieszo-rowerowego, które zostanie wybudowane przez PKP PLK.

Trwająca obecnie modernizacja linii podmiejskiej zakłada założenie ekranów dźwiękochłonnych, które zlikwidują tzw. „dzikie przejścia” przez tory, co niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo. Z drugiej jednak strony przeprawa przez tory będzie utrudniona. Nie zostało bowiem uwzględnione w planach modernizacji żadne dodatkowe przejście.

Burmistrz Brwinowa negocjował z PKP PLK kolejną modernizację linii podmiejskiej na lata 2017-2018, dzięki której w ciągu ul. Sportowej i ul Przejazd ma powstać tunel o szerokości  4m. Dzięki niemu piesi i rowerzyści będą mogli bezpiecznie przedostawać się przez tory. Nie ma możliwości wykonania w tym miejscu tunelu lub wiaduktu dla  samochodów.

Koszt budowy przejścia ma pokryć PKP PLK. Gmina zamierza włączyć nowe przejście do systemu miejskiego monitoringu oraz zajmie się jego utrzymaniem.

Źródło fot.: UM Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Kas biletowych w Piastowie nie ma i nie będzie Kas biletowych w Piastowie nie ma i nie będzie
Kiedy dworzec wreszcie będzie otwarty? Kiedy dworzec wreszcie będzie otwarty?
Przejście podziemne w Pruszkowie zamknięte Przejście podziemne w Pruszkowie zamknięte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.