Nowe oblicze Gminnego Ośrodka Kultury

Gmina Brwinów przeznaczyła blisko 100 tys. zł na remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Dzięki przeprowadzonym pracom budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych i uzyskał nowe oblicze.

Siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów, ze względu na odpadające tynki oraz balkony grożące zawaleniem. Te aspekty stały się główną motywacją do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu remontu. Do prac przystąpiono w połowie czerwca i kontynuowano je przez lipiec i sierpień. Modernizacja polegała na naprawie tynków, wykonaniu nowej elewacji, naprawie balkonów i tarasów, a także schodów wejściowych do budynku.

W latach ubiegłych przeprowadzano prace wewnątrz budynku, zatem budynek Okej-a został w całości wyremontowany.

Przy okazji remontu wykonana została pochylnia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu wykonano część założeń projektu „Miej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej”, na który gmina Brwinów uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych. [czytaj więcej]

Całkowity koszt remontu budynku Gminnego Ośrodka Kultury to 98 tys. zł. W całości koszty te zostały pokryte z budżetu gminy Brwinów.

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy Kontrapas rowerowy po remoncie ulicy
Film z muzyką na żywo w Brwinowie Film z muzyką na żywo w Brwinowie
Znowu zabraknie wody Znowu zabraknie wody
„Bajki” ujrzały światło dzienne „Bajki” ujrzały światło dzienne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.