Uczestnicy Marszu wciąż poszukiwani

Muzeum Dulag 121 wciąż poszukuje osób chętnych, które chciałyby wcielić się w mieszkańców Warszawy, wygnanych w trakcie Powstania Warszawskiego do obozu w Pruszkowie. Placówka organizuje Marsz Pamięci.

O Marszu wspominaliśmy kilka dni temu. Będzie to rekonstrukcja wydarzeń z 1944 roku, gdy Niemcy wypędzili mieszkańców Warszawy do utworzonego na terenie Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego obozu przejściowego. Stamtąd więźniowie byli wywożeni do pracy w III Rzeszy, do Generalnej Guberni lub, co najgorsze, do obozów koncentracyjnych.

Uczestnikami Marszu Pamięci będą grupy rekonstruktorskie z całego kraju oraz chętni mieszkańcy Pruszkowa i okolic. Organizatorzy wciąż szukają osób, które chciałyby wcielić się w role wypędzonych. Pożądane są małżeństwa, rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze, księża i siostry zakonne oraz inne grupy społeczne. Intencją jest jak najlepsze odwzorowanie wydarzeń sprzed 70-ciu lat.

Chętni mogą zgłaszać się mailowo pisząc na adres dulag@dulag121.pl lub telefonicznie: (22) 758 86 63. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: praga.agnieszka@gmail.com. Dla uczestników Marszu zostaną zorganizowane warsztaty 29 sierpnia i 4 września.

Marsz Pamięci będzie elementem uroczystości upamiętniających 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w powiecie pruszkowskim. Odbędzie się 7 września. „Więźniowie” przejdą od dawnego przejazdu kolejowego w ul. 3 Maja do pomnika „Tędy przeszła Warszawa” na terenie dawnego obozu Dulag 121.

Źródło fot.: Muzeum Dulag 121

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu Temat Żołnierzy Wyklętych w Dulagu
Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag Terror wobec warszawiaków w Muzeum Dulag
Dulag przygotował wycieczki na ferie Dulag przygotował wycieczki na ferie
Dulag otwiera się na literaturę Dulag otwiera się na literaturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.