Gmina dofinansuje bilety dużej rodzinie

Gmina Michałowice wprowadza własną Kartę Dużej Rodziny. Głównym atutem jej posiadania będzie możliwość ubiegania się o częściowy zwrot kosztów za bilety komunikacyjne.

Karta Dużej Rodziny w gminie Michałowice zostaje wprowadzona mimo, że tego typu dokument jest emitowany również zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów. W przypadku Michałowic, karta lokalna ma jednak duże znaczenie. Dzięki niej bowiem, dzieci z rodzin wielodzietnych, które dojeżdżają do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych, mogą otrzymać zwrot kosztów za kupno biletu długookresowego w wysokości 25 proc. Zwrot dotyczy biletów ważnych w miesiącach od września do czerwca (w przypadku szkół średnich) lub od października do czerwca (w przypadku uczelni wyższych).

Rodziną wielodzietną, w rozumieniu przepisów dotyczących michałowickiej karty, jest rodzina składająca się z rodziców,  rodzica lub opiekuna oraz co najmniej trójki dzieci w wielu do 18. roku życia lub do 24. jeśli studiują. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Każda rodzina może otrzymać maksymalnie dwa dokumenty.

Zapoznaj się ze szczegółami

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

„Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach” „Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach”
WKD, KM i ZTM honorują swoje bilety WKD, KM i ZTM honorują swoje bilety
Koleje Mazowieckie zmieniają rozkład Koleje Mazowieckie zmieniają rozkład
Nowe bilety w ofercie ZTM Nowe bilety w ofercie ZTM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.