Od 1 lipca wzajemne honorowanie biletów

Od 1 lipca rozpoczyna się kolejny etap prac torowych na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Przez dwa tygodnie będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

W sobotę informowaliśmy o niekorzystnych zmianach dla podróżnych wynikających z rozpoczynającego się 1 lipca kolejnego etapu prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa Włochy  – Pruszków. [czytaj więcej] Z uwagi na te prace Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie-KM porozumiały się odnośnie wzajemnego honorowania biletów. Obowiązywać będzie w dniach 1-14 lipca.

Wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów będą honorowane na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków w pociągach Kolei Mazowieckich obsługujących stacje na trasie Warszawa Włochy -  Pruszków oraz na odcinku Brwinów – Warszawa Zachodnia w pojazdach Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM. Ponadto podróżni posiadający bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie będą mogli dojechać pociągami KM, które pomijają stacje na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków do i ze stacji Brwinów z możliwością powrotu do/wyjazdu z pomijanych stacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Podróżni posiadający bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii  Warszawa – Pruszków mogą skorzystać z przejazdów pociągami SKM linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Piastów oraz liniami ZS1, 716 i 717. Ponadto również istnieje możliwość odbycia podróży do/z Brwinowa bez dodatkowych opłat, jeśli celem podróży jest jedna z pomijanych  stacji na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Podobna sytuacja jest w przypadku trasy Skierniewice – Warszawa Włochy i pociągów, które pomijają niektóre stacje. Podróżny bez dodatkowych opłat może dojechać do/z Warszawy Zachodniej i dojechać do wybranej pomijanej stacji.

Źródło fot.: Zarząd Transportu Miejskiego

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.