Koleje Mazowieckie chcą obniżyć ceny biletów

Nasz lokalny przewoźnik Koleje Mazowieckie chce obniżyć ceny biletów, aby w ten sposób zrekompensować podróżnym fatalną jakość usług. Spółka walczy w tej sprawie z zarządcą infrastruktury.

Od pewnego czasu Koleje Mazowieckie i Szybka Kolej Miejska kursują w sposób skandaliczny. Remont linii kolejowej to nie jedyny powód. Częstą przyczyną są awarie infrastruktury i czasem składów przewoźników. A przecież nie mamy zimy!

Za zaistniałą sytuację Koleje Mazowieckie obwiniają wyłącznie PKP Polskie Linie Kolejowe. To, zdaniem przewoźnika, zarządca torów jest odpowiedzialny za bałagan.

Spółka Koleje Mazowieckie chciałaby, aby PKP PLK obniżyły cenę za dostęp do infrastruktury. W tym celu zostało wystosowane specjalne pismo. Wniosek został jednak odrzucony.

- Wniosek o obniżkę 50 proc. jest kolejnym w tej sprawie, który spotkał się z odmową – informuje nas Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

W ubiegłym roku KM zapłaciły spółce PKP PLK blisko 130 mln zł z tytułu korzystania z infrastruktury. Dane te chcieliśmy potwierdzić u zarządcy kolejowego, ale do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich Wzrost cen biletów Kolei Mazowieckich
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.