Gminy upamiętnią ustanowienie konstytucji

W sobotę 3 maja przypada 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji poszczególne gminy przygotowały specjalne uroczystości.

W Brwinowie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej, odprawionej o godz. 10.30 w kościele św. Floriana. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości. Po części oficjalnej, czyli przemówieniach i złożeniu kwiatów, rozpocznie się koncert „Witaj, moja jutrzenko” oparty na pieśniach patriotycznych.

Z racji przypadającego dzień później – 4 maja – święta św. Floriana, patrona strażaków, Straż Pożarna organizuje dzień otwarty, 3 maja od godz. 12.00. W ramach tego dnia zaprezentowane zostaną wozy bojowe i sprzęt ratowniczy. Będzie można zwiedzić siedzibę oraz wziąć udział w pokazach ratownictwa. Strażacy przygotują również grochówkę.

W Brwinowie zorganizowana zostanie również rodzinna wycieczka rowerowa św. Floriana organizowana przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów, która wyruszy z brwinowskiego rynku, a zakończy się przy OSP w Brwinowie.

W Pruszkowie i Piastowie odprawione zostaną uroczyste msze święte w intencji Ojczyzny. W Piastowie o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, natomiast w Pruszkowie o godz. 13.15 w kościele św. Kazimierza. Po tej mszy przewidziane jest wystąpienie prezydenta Jana Starzyńskiego.

Kontynuując obchody ustanowienia konstytucji, w kościele św. Kazimierza w niedzielę 4 maja, odbędzie się okolicznościowy koncert organowy. Początek o godz. 19.00. Tym koncertem zainaugurowany zostanie X cykl Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.  Koncert będzie poświęcony kanonizacji Jana Pawła II, która miała miejsce 27 kwietnia. Kolejne koncerty 11 maja w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie, 25 maja i 8 czerwca w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Region uczcił Święto Niepodległości Region uczcił Święto Niepodległości
Święto Niepodległości w regionie Święto Niepodległości w regionie
Huczne przyjęcie nowego auta w OSP Huczne przyjęcie nowego auta w OSP
Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła Stałe transmisje z pruszkowskiego kościoła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.