Wymienialnia książek w Piastowie

W ostatnie dni kwietnia w Piastowie będzie stworzona możliwość wymiany swoich książek na inne. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie „Możesz” i Miejska Biblioteka Publiczna.

Akcja odbędzie się w dniach od 28 do 30 kwietnia. Każdy będzie mógł przynieść swoje książki do Biblioteki Głównej przy ul. Warszawskiej 24 w godz. 13.00 – 18.00. Jednorazowo będzie można wymienić do sześciu pozycji. Ważne, aby przynieść ze sobą takie książki, które inni przeczytają. Na wymianie nie ma więc miejsca na stare atlasy, kodeksy, literaturę specjalistyczną czy naukową. Preferowana jest literatura piękna, w tym książki dla dzieci.

„Naszą ideą jest fakt, że książka żyje tylko wtedy, kiedy jest czytana. Wymienialnie książek (i nie tylko) organizowane są obecnie  w wielu miejscach w Polsce. Wszystko po to, by książka nie stała się zbędnym przedmiotem, który czasem ląduje niestety na śmietniku. Nie zapominajmy, że dziś książki są drogie i nie każdego na nie stać” – zachęcają organizatorzy.

Akcja nosi nazwę „Półki do spółki”. To hasło wymyślone przez Stowarzyszenie „Możesz”. Pod nim przez kilka lat stowarzyszenie organizowało własne wymienialnie książek. Jednocześnie wymienialnia funkcjonowała w bibliotece. Teraz siły zostały połączone. Oba podmioty podarują na wymianę książki z własnych zbiorów.

Źródło fot.: kordegarda.org

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Ostatnie „Spotkanie z pasjami” Ostatnie „Spotkanie z pasjami”
Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Muzyczne spotkanie z pasjami Muzyczne spotkanie z pasjami
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.