Finisaż wystawy w Komorowie

31 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej  odbył się finisaż wystawy „wierszo-grafika”. Obrazy wykonał Jacek Majerowicz z Komorowa.

Jacek Majerowicz w Komorowie mieszka od wielu lat. Ukończył studia plastyczne w Warszawie. Swoje prace wykonuje w wielu stylach m.in. technice komputerowej, grafice, metoplastyce.

Na wystawie w Brwinowie prace przedstawiały wizję z przeszłości np. powstanie Ziemi, ale też z przyszłości obrazujące statki kosmiczne. Nie zabrakło tutaj codziennych tematów czy przedstawienia natury. Do takich prac należy „Wędrowiec”. Cała wystawa powstawała cały rok, średnio dwie prace na miesiąc.

- Nie chcę narzucać interpretacji. Najważniejszy jest osobisty odbiór. Każdy to musi odbierać wewnętrznie – powiedział Majerowicz o swoich dziełach.

Na wystawę przybyło wielu gości. Nie zabrakło też rodziny autora. Na finisażu pojawiły się tematy dotyczące Komorowa: co się zmieniło, jak było dawniej itp. Pojawiły się przy tej okazji pytania dotyczące płaskorzeźb autora o tematyce codziennej. Przedstawiają one bowiem czynności zwykłych ludzi. Ale najwięcej pytań było oczywiście związanych z wystawą.

Majerowicz powiedział o technikach tworzenia. Wspomniał również, że w przyszłości chce stworzyć projekt obrazujący Odyseusza z tą zmianą, że zamiast łodzi będzie statek kosmiczny.

Na pokazie wokół projektów były rozwieszone wiersze Tuwima np. „A jak sobie wieczorem”, „To było tak”, „Nauka”. Wszystko po to, by nawiązać do roku 2013, który był dedykowany temu artyście.

Na zakończenie można było porozmawiać z autorem, ale też zapisać swoje odczucia w księdze po obejrzeniu projektów. Na gości czekał poczęstunek.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę
Fotografia w „Spotkaniu z pasjami” Fotografia w „Spotkaniu z pasjami”
Pisarz historyk w bibliotece Pisarz historyk w bibliotece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.