Warsztaty o poczuciu własnej wartości

Centrum Rozwoju Rodziny Salutaris przeprowadzi kolejne warsztaty dla rodziców i dzieci. W sobotę w Komorowie będzie mowa o poczuciu własnej wartości.

Sobotnie spotkanie będzie kolejnym z cyklu zajęć dla rodziców z dziećmi. Organizatorzy przygotowali temat o poczuciu własnej wartości, ponieważ ta kwestia jest niezwykle istotna dla przyszłości maluchów. Od tego, jak dziecko myśli o sobie zależy, w jaki sposób w przyszłości poradzi sobie z trudnościami. Oczywiście im poczucie własnej wartości jest wyższe, tym człowiek jest pewniejszy siebie, bardziej przebojowy, zaradny w sytuacjach problemowych.

Skutki niskiej samooceny dziecko ponosi jednak już w wieku przedszkolnym, a później szkolnym. To z zaburzonym poczuciem własnej wartości ma problemy z nawiązywaniem relacji z kolegami i koleżankami, nie umie przegrywać i przepraszać. Dziecko pozytywnie myślące o sobie będzie z kolei np. łatwiej uczyć się nowych rzeczy i zachowań.

W Centrum Rozwoju Rodziny prowadzący warsztat opowiedzą, jak się zachowywać i co mówić do dziecka, aby właściwie budować w nim poczucie własnej wartości.

- Na warsztaty w szczególności zapraszamy rodziców dzieci, które boją się nowych sytuacji, niechętnie nawiązują relacje z rówieśnikami, zachowują się agresywnie lub starają się zdominować zabawę – mówi Anna Goleniewska z Salutarisu.

Zajęcia odbędą się w sobotę 1 lutego o godz. 16.30 w Centrum Rozwoju Rodziny Salutaris przy ul. Granickiej 7 w Komorowie. Wstęp 15 zł od rodziny. Zapisy trwają do czwartku. Można zadzwonić pod numer 600 518 994 lub napisać na adres: c.r.w.komorow@gmail.com.

W trakcie warsztatów zostanie zapewniona opieka nad dziećmi. Po zajęciach będzie przygotowany poczęstunek.

Warsztatom dla rodziców i dzieci w Komorowie patronuje portal Regio-Media.

Źródło fot.: Centrum Rozwoju Rodziny Salutaris

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.