Warsztaty na temat obserwowania dziecka

Zbliża się kolejne spotkanie z warsztatów dla rodziców i dzieci. Organizuje je Centrum Rozwoju Rodziny Salutaris z Komorowa.

Warsztaty dla rodziców i dzieci to cykl zajęć, w których są poruszane ważne kwestie dotyczące relacji między rodzicami i dziećmi. Poprzednio była mowa o potrzebach dzieci i szukaniu szczęścia, a także wpływaniu na zachowania dziecka poprzez kreowanie jego otoczenia. Tym razem organizatorzy zapraszają na warsztaty o właściwym słuchaniu i obserwacji dziecka, aby rozpoznać jego komunikaty.

- Dzieci, nie dysponując odpowiednimi środkami językowymi, a także nie do końca będąc świadomymi swoich potrzeb i przeżyć wyrażają je na różne sposoby: płaczem, krzykiem, gestem, zachowaniem, a dopiero na końcu słowem. Jeśli na prawdę chcemy zrozumieć zachowanie dziecka musimy je dobrze znać i jego środowisko a także orientować się w jaki sposób komunikuje nam swoje potrzeby – tłumaczy Anna Goleniewska z Centrum Rozwoju Rodziny Salutaris.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godz. 16.00 przy ul. Granickiej 7 w Komorowie. Organizatorzy przewidują na nie 2,5 godziny. W tym czasie oddzielne atrakcje czekają na dzieci. Po zajęciach uczestnicy zaproszeni będą na poczęstunek. Na zajęcia są prowadzone zapisy do czwartku 9 stycznia pod numerem tel. 600 518 994 lub mailowo c.r.w.komorow@gmail.com. Koszt to 15 zł od rodziny.

Portal Regio-Media jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Centrum Rozwoju Rodziny w Komorowie powstało jako efekt działalności Stowarzyszenia Salutaris Rozwijania Inicjatyw Pedagogiczno-Psychologicznych. Prowadzą je pedagodzy, psycholodzy i terapeuci. Głównym celem jest podejmowanie działań sprzyjających rozwojowi dzieci i dorosłych. Oferta jest skierowana do wszystkich osób, które jako formę spędzania wolnego czasu wybierają działania artystyczne lub też chcą poznać siebie.

Centrum w Komorowie prowadzi wiele inicjatyw. Wśród nich, poza wspomnianymi warsztatami dla rodziców i dzieci, są konsultacje i spotkania terapeutyczne z psychologiem dziecięcym, diagnoza i terapia neurologopedyczna, integracja sensoryczna, czy angielski dla dzieci z trudnościami w nauce.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Pożar domu w Komorowie Pożar domu w Komorowie
Brak prądu w dwóch gminach Brak prądu w dwóch gminach
Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach Wyłączenia prądu w wielu lokalizacjach
Tworzenie świec z prawdziwego wosku Tworzenie świec z prawdziwego wosku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.