Bezpański parking przy PKP Pruszków

Parking „Parkuj i Jedź” przy stacji kolejowej w Pruszkowie jest otwarty mimo zapowiedzi o jego czasowym zamknięciu. Jak się okazuje, terenem obecnie nikt nie zarządza.

W pierwszych dniach listopada na podstawie komunikatu Urzędu Miejskiego w Pruszkowie poinformowaliśmy, że ogrodzony parking przy stacji PKP w Pruszkowie będzie czasowo zamknięty. Powodem wyłączenia terenu z użytkowania miały być prace inwestycyjne. Jednak w praktyce nic się nie zmieniło – wciąż można zostawić auto na tym parkingu.

Zobacz zdjęcia „zamkniętego” parkingu w naszym serwisie GALERIA

O tę sytuację zapytaliśmy Urząd Miasta. Jak się okazało, nie jest on już podmiotem zarządzającym tym terenem.

- Od 1 listopada już nie dzierżawimy tego miejsca. Właścicielem gruntu jest spółka PKP – powiedziała nam Danuta Brzezińska, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w pruszkowskim magistracie.

- Kolej zawiesiła umowę dzierżawy z nami ze względu na prowadzone roboty na linii Warszawa-Łódź – doprecyzował wiceprezydent Pruszkowa Andrzej Kurzela.

Skoro miasto nie jest już władne w temacie parkingu, swoje kroki skierowaliśmy do PKP. W tej Grupie kilka osób od nas dowiedziało się, że miasto nie dzierżawi terenu. Po długich poszukiwaniach nie dowiedzieliśmy się niczego – jak to w PKP. Czekamy jedynie na pisemną odpowiedź z biura prasowego.

Wygląda więc na to, że hulaj dusza piekła nie ma. Nikt nie włada parkingiem, żadne prace nie są tam prowadzone, w stróżówce hula wiatr i szlaban jest podniesiony. Oficjalnie z terenu kierowcy nie mogą korzystać, ale, jak powiedział nam wiceprezydent Kurzela, „ludzie zawsze coś przyuważą i będą kombinować”.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Przejście zamknięte jednak na dłużej Przejście zamknięte jednak na dłużej
Ma być lepiej na kolei Ma być lepiej na kolei
Przejście podziemne w Pruszkowie zamknięte Przejście podziemne w Pruszkowie zamknięte

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.