Dziennikarski emigrant w piastowskiej bibliotece

Bibliotekę Miejską w Piastowie odwiedzi Tomasz Wybranowski. To dziennikarz, korespondent i poeta, który od kilku lat mieszka i pracuje w Irlandii.

Tomasz Wybranowski to niezwykle ciekawa postać. Już od czasów studenckich był bardzo aktywny. Poza uzyskaniem tytułu magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, studiował również jako słuchacz filozofię i politologię. Obecnie jest doktorantem Wydziału Nauk Politycznych UMCS.

Jako dziennikarz działał w wielu mediach. W swoim CV ma rozgłośnie radiowe Centrum, Puls, Top, kieleckie TAK i Program 3 Polskiego Radia. Publikował także teksty w bardzo wielu czasopismach.

Od 2005 roku Wybranowski mieszka i pracuje w Irlandii. Na emigracji nie zwolnił tempa. Był redaktorem naczelnym kilku czasopism dla Polaków. Poza tym był irlandzkim korespondentem Polskiego Radia i Informacyjnej Agencji Radiowej. Mówił także do słuchaczy Radia Vox. Jeśli chodzi o słowo pisane, wydał trzy przewodniki po Irlandii.

Obecnie jest wydawcą i prezenterem popularnego programu „Polska Tygodniówka” w dublińskiej radiostacji NEAR 90,3 FM (na zdjęciu). W polskim radiu internetowym WNET ma z kolei program „Irlandzka Polska Tygodniówka”. Co więcej, Wybranowski tworzy programy także dla radia… austriackiego. W Radiu FRO mówi o historii muzyki światowej w audycji „Muzyczne Terapie”.

Gość biblioteki w Piastowie napisał cztery tomiki poezji. W poniedziałek będzie promował swój najnowszy pt. „Nocne Czuwanie”. Zapraszamy na godz. 18.00 do Biblioteki Głównej przy ul. Warszawskiej 24.

Fot.: Tomasz Szustek

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Ostatnie „Spotkanie z pasjami” Ostatnie „Spotkanie z pasjami”
Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Muzyczne spotkanie z pasjami Muzyczne spotkanie z pasjami
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.