Książnica Pruszkowska na targach książki

Książnica Pruszkowska po raz kolejny wystawi się na Targach Książki Historycznej. W tym roku gościem stoiska będzie Zdzisław Zaborski.

Zdzisław Zaborski to rodowity pruszkowianin. Tu się urodził w 1925 roku i tu przeżył wojnę. Podczas niej należał do VI Rejonu Armii Krajowej, Obwodu VII „Obroża”, który działał na terenie Pruszkowa i okolic. Pan Zaborski wydał kilka pozycji historycznych, z których najbardziej znana to „Tędy przeszła Warszawa”. Książka ta opisuje historię obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie.

W sobotę 30 listopada o godz. 11.00 Zdzisław Zaborski pojawi się przy stoisku Książnicy Pruszkowskiej. Weteran wojenny będzie podpisywał swoje książki, w tym najnowszą „<<Śmiałym>> ku zwycięstwu, listy Ziemomysła Zaborskiego z wojny 1914-1920″.

XXII Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 28 listopada – 1 grudnia w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. To cykliczna impreza, która ma promować literaturę historyczną. Targi będą otwarte w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp na nie jest wolny.

Źródło fot.: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Zdzisław Zaborski podpisuje swoją książkę w 2011 roku

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę
Pisarz historyk w bibliotece Pisarz historyk w bibliotece
Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.