Brwinów bliżej rozwiązania ważnego problemu

W czwartek doszło do podpisania porozumienia pomiędzy gminą Brwinów i Samorządem Województwa Mazowieckiego. Przedmiotem umowy jest chodnik biegnący pod torami kolejowymi w centrum miejscowości.

W czwartkowe południe burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podpisał porozumienie z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Krzysztofem Strzałkowskim. Dzięki temu samorząd lokalny przejmie pieczę nad chodnikiem wzdłuż ulicy od ronda im. Wacława Kowalskiego do rynku. Gmina będzie również odpowiadać za skarpę pomiędzy „tunelem” i ul. Pruszkowską wraz ze schodami.

Powodem podpisania porozumienia są liczne skargi od mieszkańców na fatalny stan chodnika. Do tej pory gmina była bezradna, ponieważ teren ma skomplikowaną sytuację prawną. Aby wyprostować sytuację i dać szansę na pomyślne rozwiązanie problemu, samorząd lokalny rozmawiał z dwie spółkami kolejowymi, z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i z władzami Mazowsza.

Teraz gmina może bez przeszkód, z własnych pieniędzy przeprowadzić remont chodnika. Poprawi się zatem jakość podłoża oraz wizerunek miasta. Być może prace zostaną wykonane już w przyszłym roku.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Powołanie rady ds. zdrowia w województwie Powołanie rady ds. zdrowia w województwie
Nowy-stary marszałek Mazowsza Nowy-stary marszałek Mazowsza
Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale Za mało pieniędzy na mazowieckie szpitale
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.