Ograniczenia w ruchu przy cmentarzach

Jak co roku na początku listopada wokół wielu cmentarzy zostają wprowadzone tymczasowe ograniczenia w ruchu. Największe utrudnienia w naszym regionie będą dotyczyć Cmentarza Pruszkowskiego, Cmentarza Żbikowskiego oraz cmentarza w Brwinowie.

Wymienione nekropolie są największe w okolicy. Naturalne jest więc to, że na uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny przyjeżdża tam najwięcej osób. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie poniżej publikujemy mapy prezentujące organizację ruchu w pobliżu cmentarza na pruszkowskim Żbikowie oraz nekropolii w Brwinowie.

Na Żbikowie ruch zostanie poprowadzony drogami wewnętrznymi. Osoby dojeżdżające ul. Domaniewską od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja będą musiały skręcić w prawo, przejechać pod wiaduktem i dopiero wtedy wjechać na parking przy cmentarzu. Osoby jadące od strony Domaniewa, nie będą mogły skręcić bezpośrednio w lewo na parking, ale znaki poprowadzą je tą samą drogą, co kierowców z naprzeciwka. Przy drugiej bramie służby porządkowe nie planują dodatkowych ograniczeń.

Zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzu w Brwinowie weszła w życie już w środę. Przede wszystkim dotyczy zamknięcia wjazdu w ul. Armii Krajowej od strony ul. Powstańców Warszawy oraz zmianę kierunku jazdy na ul. Zgoda. Zasady te będą obowiązywać do piątku 1 listopada.

Na dzień Wszystkich Świętych służby porządkowe zmienią również organizację ruchu przy cmentarzu w Pruszkowie. Zamknięta zostanie ul. 2-go Sierpnia na odcinku od ul. Komorowskiej do Plantowej.

Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych policja przypomina o właściwym zachowaniu pieszych i kierowców. Ważne, aby stosować się do wszystkich znaków i nie jeździć na pamięć. Istotne również jest właściwe parkowanie, aby nie tamować ruchu. Warto również, aby osoby przebywające na cmentarzach zwracały uwagę na swoje torebki czy siatki. To wzmożony okres działania złodziei. Z tego też względu pamiętajmy, aby w samochodach nie pozostawiać wartościowych przedmiotów.

Organizacja ruchu przy cmentarzu na pruszkowskim Żbikowie:

Organizacja ruchu przy cmentarzu brwinowskim:

Źródło map: KPP w Pruszkowie

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Brwinowski cmentarz pod dodatkową opieką Brwinowski cmentarz pod dodatkową opieką
Brwinów dostał pieniądze na remont grobów Brwinów dostał pieniądze na remont grobów
Akcja „Znicz” i zmiany w ruchu Akcja „Znicz” i zmiany w ruchu
Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych Specjalne rozkłady na Wszystkich Świętych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.