Zmiany nazw stacji: co na to kolejarze?

Spółki kolejowe wstrzymują się z komentarzem na temat pomysłu warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Urząd ten wyszedł z inicjatywą zmiany nazw niektórych stacji kolejowych w ruchu lokalnym.

Pomysł dotyczy Warszawy Ochota i Warszawy Śródmieście. Odpowiednio stacje te miałyby się nazywać Warszawa Plac Zawiszy, Warszawa Centralna Regionalna i Warszawa Centralna WKD. Pisaliśmy o tym za portalem „tvnwarszawa.pl” na początku miesiąca. [czytaj więcej]

O zdanie dotyczące tego nowatorskiego pomysłu zapytaliśmy najbardziej decyzyjnych, czyli spółki kolejowe.

- Jak do tej pory jakakolwiek oficjalna korespondencja w tej sprawie z Zarządu Transportu Miejskiego nie wpłynęła do siedziby WKD, stąd na chwilę obecną nie zajmujemy w tym zakresie żadnego stanowiska – odpowiedział krótko Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Na opinię w tej sprawie nie zdecydowała się także spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Jej rzecznik prasowy Mirosław Siemieniec wyjaśnił nam jednak bliżej procedury związane ze zmianą nazwy stacji.

Najczęściej wnioskodawcą jest samorząd, ponieważ to on najlepiej może ocenić potrzebę takiej zmiany. Jednak PKP PLK weryfikuje tego typu pomysły, ponieważ wiążą się one z kosztami ponoszonymi nie tylko przez zarządcę infrastruktury, ale także wszystkich przewoźników. Ważny jest także odbiór nowej nazwy przez przyjezdnych z innych części kraju.

Źródło fot.: PKP SA / Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.