Informacji głosowych na stacjach nie będzie

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziała ujednolicenie komunikatów informujących podróżnych o ruchu pociągów. Niestety wygląda na to, że w naszym regionie nie będzie komunikatów podawanych przez megafony.

Z informacji opublikowanej na stronie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe wynika, że we wszystkich miastach w Polsce ma zostać ujednolicony system informowania podróżnych o odjazdach i przyjazdach pociągów.

„Podstawowym celem przygotowywanej zmiany jest ujednolicenie i uproszczenie przekazywanych przez megafony zapowiedzi głosowych” – czytamy w komunikacie.

Na tej podstawie zapytaliśmy spółkę kolejową o szanse wprowadzenia komunikatów w Piastowie, Pruszkowie i Brwinowie. Niestety stałych zapowiedzi głosowych przez megafony nie będzie.

- Obecnie w sytuacjach trudnych informacje dla pasażerów są podawane przez dyżurnego ruchu – poinformował nas Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dalej rzecznik dodał, że jest przygotowywana modernizacja linii podmiejskiej pomiędzy stacjami Warszawa Włochy i Grodzisk Mazowiecki. Po przeprowadzeniu prac na każdym peronie będzie zamontowane urządzenie informacji pasażerskiej. [czytaj więcej o modernizacji]

Wygląda więc na to, że komunikatów głosowych się nie doczekamy. A już teraz informacji „w sytuacjach trudnych” jest, jak na lekarstwo, albo nie ma ich wcale. Natomiast po modernizacji można wyobrazić sobie tłum stojący w zimie, który na urządzeniu sprawdza, kiedy przyjedzie opóźniony pociąg.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Zamknięcie przejścia podziemnego Zamknięcie przejścia podziemnego
Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach Szansa na stojaki rowerowe przy dworcach
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu
Kas biletowych w Piastowie nie ma i nie będzie Kas biletowych w Piastowie nie ma i nie będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.