W bibliotece nauczysz się angielskiego

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowa zaprasza na drugą edycję bezpłatnych, komputerowych kursów angielskiego.  Można się na nie zapisać w siedzibie biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie, w bibliotece dla dzieci przy ul. Kościuszki oraz w filii w Otrębusach.

Komputerowy kurs języka angielskiego opracowany został dla czterech poziomów zaawansowania, od początkującego po średniozaawansowany. Każdy poziom obejmuje 22 lekcje: w sumie jest to ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje.

System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki. Przejście całości zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. Każdy, kto ukończy kurs, będzie potrafił porozumiewać się w języku angielskim w sposób komunikatywny. Po wykonaniu poprawnie 80% zadań otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

–  Kurs polecamy szczególnie tym osobom, które chciałyby nauczyć się komunikowania w języku angielskim, gdyż ich rodzina mieszka za granicą. Zachęcamy do udziału także każdego, kto planuje wyjazd na wakacje lub chce zmienić pracę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Nauka angielskiego będzie też atrakcyjna dla wszystkich, którzy po prostu chcą zrobić coś dla siebie i lepiej rozumieć przesyconą językiem angielskim rzeczywistość – zachęca Elżbieta Skalska z Biblioteki Publicznej. – Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc biblioteki w obsłudze komputera, a także wsparcie w korzystaniu z samego kursu –  dodaje.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. Projekt ten jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Informacji na temat kursu komputerowego angielski123.pl udzielają:

Elżbieta Skalska, infocentrum@biblioteka.otrebusy.pl, tel. 22 758 50 79
Małgorzata Sławińska i Anna Adamkiewicz, bibliotekawbrwinowie@tlen.pl, tel. 22 729 57 55
Zuzanna Sikorska, bibliotekadladzieci@brwinow.pl, tel. 22 729 30 84

inf. prasowa

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę
Pisarz historyk w bibliotece Pisarz historyk w bibliotece
Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko Odjazdowy Bibliotekarz i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.