Kolejny cykl lekcji komputerowych dla seniorów

We wrześniu i październiku w gminie Brwinów odbędzie się cykl zajęć dla seniorów, które będą poświęcone obsłudze komputera. Zaplanowano cztery spotkania.

Po skorzystaniu ze wszystkich spotkań osoba starsza będzie wiedziała, jak zrobić zakupy przez Internet, jak w sieci zaplanować podróż i sprawdzić rozkład jazdy lub jak znaleźć ulubioną piosenkę lub film. Zajęcia przeprowadzi Klara Sielicka-Baryłka, tzw. latarnik cyfrowy z Brwinowa.

Latarnicy to wolontariusze, którzy uczą osoby powyżej 50. roku życia obsługi komputera i korzystania z Internetu. Pani Sielicka-Baryłka zdobyła grant na realizację projektu „Cyfrowe klucze do Brwinowa – seniorzy przeciw e-wykluczeniu”.

Poniżej przedstawiamy plan zajęć. W nawiasie podajemy numer telefonu, pod którym należy się zapisać na konkretne spotkanie.

- 24 września w godz. 10.30 – 12.00 w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej przy ul. T. Kościuszki zajęcia „Podróżowanie z Internetem” (informacje i zapisy w Bibliotece, tel. 22 729 30 84)

- 24 września zajęcia w Środowiskowym Ośrodku Pomocy Społecznej „Kupić – sprzedać – pohandlować” (zapisy w ŚOPS, p. Elżbieta Oskiera, tel. 22 739 51 04)

- 5 października w godz. 13.00 – 14.00 w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej przy ul. T. Kościuszki zajęcia „Filmy i muzyka w Internecie” (informacje i zapisy w Bibliotece, tel. 22 729 30 84)

- 12 października w godz. 13.00 – 14.00 w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej przy ul. T. Kościuszki zajęcia „O jedzeniu w Internecie” (informacje i zapisy w Bibliotece, tel. 22 729 30 84)

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

„Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach” „Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach”
Nauka obsługi biletomatu, bankomatu… Nauka obsługi biletomatu, bankomatu…
Michałowice udostępniają komputery Michałowice udostępniają komputery
Zagłosuj na swoją gminę Zagłosuj na swoją gminę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.