Rekordowe (?) czytanie w Piastowie

Piastów szykuje się na pobicie rekordu we wspólnym czytaniu na głos. Każdy może zgłosić się do tego przedsięwzięcia.

Impreza pod nazwą „Narodowe Czytanie Fredry” organizowana jest przez Bibliotekę Miejską w Piastowie i tamtejszy Miejski Ośrodek Kultury. A wszystko zaczęło się od decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W Piastowie narodowe czytanie rozpocznie się 7 września o godz. 11.00. Pierwszym czytającym będzie burmistrz Piastowa Marek Kubicki. Na początku imprezy kilka osób zaprezentuje się w strojach XIX wieku, gdy żył Aleksander Fredro.

Po kilku minutach wstępu wszyscy chętni, którzy zgłoszą się do organizatorów (a jeszcze można się zgłaszać), zaprezentują się czytając fragment jednego z utworów pisarza.

Punktem kulminacyjnym będzie wspólne, chóralne, głośne przeczytanie fragmentu dzieła Fredry w ogrodzie MOK-u. Biblioteka i ośrodek kultury zapraszają do akcji wszystkich mieszkańców miasta.

Dla najlepszych czytających indywidualnie oraz dla dzieci przygotowano nagrody, m.in. bilety wstępu do Teatru 6. piętro i do Och-Teatru, książki i kupony rabatowe.

Wyjątkową okazją będzie również okazjonalna pieczęć od Kancelarii Prezydenta. Aby uzyskać stempel, wystarczy wziąć ze sobą swój egzemplarz z utworami Fredry.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u Marcowe plany pruszkowskiego MOK-u
[PATRONAT] Kultura: poranek teatralny [PATRONAT] Kultura: poranek teatralny
[PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski [PATRONAT] Kultura: koncert recytatorski
Lutowe wydarzenia w MOK-u Lutowe wydarzenia w MOK-u

Jedna Odpowiedź

  1. Rekordowe to nie było (sobota to dzień targowy) ale chyba 30 osób (dorośli,dzieci i młodzież) zdecydowało sie na solowe czytanie i za to im chwała! Duch w narodzie nie zaginie, dopóki książki czytane będą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.